10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm
Basic Properties
Country Of Origin
Sichuan, China
Brand Name
BONENS
Product Model
series
Trading Properties
Packing
Carton packaging
Product Details
Highlight:
10k Potentiometer LA42DWQ-22
ariable Speed Drive Potentiometer 22mm
LA42DWQ-22 10k Potentiometer
Model Number: LA42DWQ
Product Name: Speed ​​regulating Potentiometer
Brand Name: BONENS
Opening Diameter: 22mm
Color: Black
Rotary: Single Turn
Dimension: 22mm
Colour: Black
Protection Level: IP65
Insulation Voltage: 250V
Packaging: 10 Pieces/box
Product Description
Detailed Specifications & Features
product name:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 0
product description:
LA42DWQ-22 precision frequency converter speed regulation potentiometer, hole size: 22mm, resistance specification: 1K 2K 5K 10K resistor can be customized, potentiometer color: black, protection level: IP65, number of packaging, 10 pieces/box, LA42DWQ-22 precision frequency converter speed regulation potentiometer advantages, long service life, excellent conductivity, built-in knob and dial, high accuracy, high stability
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 1
Product Features:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 2 Standard installation hole design,installation port 22mm
Easy to install with holes
Comes with a knob and dial, greatly simplifying user operation and use 10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 3
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 4 Solderless wiring, using screws to install wiring, more convenient and environmentally friendly
Product size:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 5
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 6
Specification parameters:
Model Number
LA42DWQ-22
Type
Rotary Potentiometer
Place of Origin
China
Resistance
1K 2K 5K 10K 20K 50K 100k
Resistance Tolerance
±5%
Rated Power
2W
Max. Operating Voltage
660V
Operating Temperature
-55℃~125℃
Packaging
10PCS/box
Power (Watts)
2W
Installation size
22mm
Rotation
300°
Resistive Material
Cermet
Termination Style
Z-Bend
Actuator Type
Knob
Number of Turns
1
Use
Frequency control potentiometer
Degree of protection
IP65
application area:​
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 7
Packaging Details
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 8
product catalog:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 9
Factory Display:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 10
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 11
FAQ:
10k Potentiometer LA42DWQ-22 10k Ohm Variable Speed Drive Potentiometer 22mm 12
1. who are we?
Asia(2.00%),Oceania(1.00%). There are total about 51-100 people in our office.